4 kroky, jak správně zazimovat zahradu

Listopad je ideálním měsícem pro uložení zahrady do zimního spánku. Postarejte se o trávník, dřeviny i rostliny, ať vám můžou na jaře opět dělat radost. Nevíte, jak na to? Prozradíme vám pár tipů!

Číst dále 

Kam se spadaným listím? Do kompostu!

Podzim je oficiálně tady, listí na zahradě se pomalu hromadí, a tak vyvstává otázka, kam s ním. Spálit? V žádném případě! Nejenže by na vás nejspíš naběhl soused s vidlema, ale také byste se připravili o cennou surovinu. Raději listí šoupněte do kompostu a vyrobte si kvalitní humus.

Číst dále 

Kompostér nebo silo – co je lepší?

Chcete si založit kompost, ale nevíte, jestli sáhnout po kompostéru nebo si pořídit silo? Poradíme vám! Přečtěte si, jaký je v obou produktech rozdíl a vyberte si možnost šitou na míru vaší zahradě.

Číst dále 

Jak kompostovat posekanou trávu?

Co s posekanou trávou? Možností máte hned několik. A ta nejvýhodnější? Kompost! Každý hospodář a majitel zahrady to zná. Po posečení sice trávník opět nabyde krásného a upraveného vzhledu, ale pořádná kupa nahromaděné trávy vytvoří nejednu vrásku na čele.

Číst dále 

Užitečné rady, jak založit kompost

Nevíte si rady, jak správně založit kompost? Dousloužil vám starý dřevěný kompostér a nechce se vám s trávou jezdit až do sběrného dvora? Nebo jste tímto způsobem recyklování absolutně nepolíbení a potřebujete pár užitečných rad, jak na to? Žádný problém! Vysvětlíme vám postup krok za krokem tak, aby pro vás kompostování byla naprostá hračka. Číst dále 

Jaro je tu, přišel čas uklidit zahradu!

Sníh taje, zimní bundy pomalu nahrazujeme lehčími kabátky a někteří už dokonce suší prádlo na balkónech a zahradách. To znamená jediné. Přišlo jaro! Ideální doba uklidit zahradu a připravit ji na další sezónu. Jak začít a kam se zahradním odpadem? Číst dále