Chcete si založit kompost, ale nevíte, jestli sáhnout po kompostéru, nebo si pořídit silo? Poradíme vám! Přečtěte si, jaký je v obou produktech rozdíl a vyberte si možnost šitou na míru vaší zahradě.

Co je kompostovací silo?

Dřevěné silo představuje nejjednodušší druh kompostéru. Můžete si ho stlouct svépomocí, ale počítejte s nízkou životností, protože na dřevo působí vlivy počasí. V Jelínek-Trading vám nabízíme plastová kompostovací sila, která se používají pro tzv. rychlokompost. Pro svůj objem se kompostovací silo hodí spíše do větších zahrad a na rozlehlejší plochy.

Co je kompostér?

Kompostér je plastová nebo dřevěná nádoba s víkem, ve které recyklujeme organický materiál a vytváříme tak kvalitní přírodní hnojivo. Kompostér nemá dno, aby se do kompostu dostaly mikroorganismy, červi a žížaly. Otvory v kompostéru umožňují proudění vzduchu, a tak odpad nebude hnít, ale tlít. Velikost kompostérů se odvíjí od velikosti zahrady. V naší nabídce najdete kompostér pro menší bylinkovou zahrádku i ohromný pozemek.

Výhody plastových kompostérů od Jelínek-Trading:

  1. Jsou ekologické a recyklovatelné
  2. Odolají nepříznivému počasí a nepraskají
  3. Vydrží déle než dřevěné
  4. Jsou lehce sestavitelné
  5. Při správném postupu kompostování neucítíte nežádoucí odér

Pomocníci kompostování

Urychlovače
Pokud máte problémy s kompostováním, využijte urychlovač. Přijde vám vhod při překyseleném kompostu nebo potížích s chorobami materiálů.

Drtiče 
Na jaře a na podzim se pravidelně prořezávají stromy. Pokud nemáte odřezané větve kde spálit, nadrťte je do kompostu.

Jste v kompostování nováček? Přečtěte si, jak začít.