Konzumní společnost nahrává tomu, aby si člověk koupil produkt, použil ho a následně vyhodil. Tak vznikají biliony zbytečného odpadu, který má negativní vliv na kvalitu stávajícího života i životní prostředí.

S tímto problémem bojuje postupně celý svět, firmy začínají recyklovat, využívat obnovitelné zdroje a měnit sen o fungující cirkulární ekonomice za skutečnost. A my jsme jedni z nich.

I my chráníme životní prostředí

Naše kompostéry jsou vyrobeny ze 100% recyklátu vysokohustotního polyetylenu (HDPE) a jsou 100% recyklovatelné. Pro výrobu dílů našich kompostérů využíváme také víčka z PET lahví, která pro nás sbírají i žáci MŠ, ZŠ, různých spolků a také mnoho charit.

Vyrábíme produkty s delší životností

Jedním z pilířů oběhového hospodářství jsou kvalitní produkty z ekologicky rozložitelných materiálů, které mají dlouhou životnost a v případě potřeby jdou snadno opravit

Kompostéry vyrábíme už od roku 1993 a za tu dobu jsme vyrobili a prodali přes 700 000 kusů, což představuje přes 10 milionů kilogramů zpracovaného a zpětně velmi ekologicky využitého plastového odpadu.

Vracíme suroviny zpět do života

Už více než 25 let věříme v ekologii a udržitelnost i férové podnikání a dobré vztahy. Vykoupíme váš plastový odpad a vyrobíme z něj regranuláty a drtě. Z těch vylisujeme kompostéry, květináče nebo díly klimatizace. Čtěte více.

Zlevněte výrobu s kvalitními regranuláty od Jelínek–Trading

Když nahradíte část originálu regranulátem, ušetříte až ⅓ nákladů. Navíc u nás najdete regranuláty a kompaundy v barvách, které nikde jinde nevyrábí. Poradíme si také s náročnými požadavky a velkými objednávkami. 

Pokud hledáte naše regranuláty, tady jsou.

Jak pracujeme?

  1. Vykoupíme plastový odpad (netkané textilie, drtě, výrobky z PP či LDPE nebo PET víčka ze škol a školek).
  2. Přepracujeme zmetkové výrobky na regranulát a drť, kterou opětovně využijete ve výrobě.
  3. Dodáme regranulát a kompaund v barvě, kterou si budete přát.

 

Dobré vědět: Vše si nejprve vyzkoušíte na vzorku. Až si na osobním setkání prohlédnete materiál naživo a jste s ním spokojení, teprve pak spustíme vývoj. Čtěte dále.

 

Proč celkově podporovat cirkulární ekonomiku:

  • Lidé se naučí recyklovat a lépe pracovat s omezenými zdroji
  • Při recyklaci získáte levnější a přitom neméně kvalitní produkt
  • Má pozitivní dopad na životní prostředí i společnost
  • Nabídne miliony nových pracovních pozic

 

Jak vypadá oběhové hospodářství v praxi?

  1. Nevyhazovat staré a porouchané věci, opravovat je
  2. Vyhýbat se jednorázovým materiálům
  3. Podporovat lokální firmy a značky

Jdete do toho spolu s námi? 

Ano, jdu!